Художні техніки

Художні техніки у школі

Розвитку творчих здібностей сприяє підбір тематики завдань, що пропонуються для практичної роботи («Буква-образ» - 6 кл., «Клоун» - 5 кл. та ін.); використання нетрадиційних художніх технік (ниткографія, бульбашкографія, малювання восковими олівцями та акварельними фарбами, ляпкографія, монотипія, клейовий малюнок, живопис по манці тощо), які є дуже цікавим і доступним для дітей видом діяльності, дають їм можливості для експериментування, пошуку образів, сміливих втілень на папері незвичайних фантазій, вражень, думок. Таке малювання приваблює дітей більш легкими способами виконання, якісними результатами, швидкими темпами роботи. Розкриємо деякі з нетрадиційних художніх технік.
Бульбашкографія
У низькій склянці змішують гуаш, миючий засіб для посуду («Gala») та воду. На одну склянку потрібно 9 столових ложок води, 9 столових ложок гуаші та 5 крапель миючого засобу. Усе це добре перемішують.
У рідину занурюють трубочку для коктейлю й повільно дують, щоб утворювалися маленькі бульбашки. Коли бульбашки піднімуться над склянкою приблизно на 2 см, на них опускають аркуш паперу. Потім аркуш піднімають. На ньому з’явився  відбиток. Таких відбитків потрібно зробити декілька. Потім дивляться на них і фантазують, кого або що уявили. Далі зображення доопрацьовується за допомогою пензлика і фарб або фломастера чи маркера. За бажанням можна зробити відбитки двохкольорові. Для цього потрібно в той момент, коли бульбашки піднімуться над склянкою взяти пензликом фарбу іншого кольору і нанести на бульбашки. Потім зробити відбиток.
Інший спосіб отримання зображень за допомогою мильної піни.

Ниткографія
Занурюють нитку у баночку з гуашшю потрібного кольору. Залишається чистим від фарби тільки кінчик нитки, за який її тримають пальцями. Обережно витягують нитку за допомогою пензлика, щоб вона не скрутилася і, щоб на ній не залишилася зайва фарба. Аркуш паперу складають навпіл і розкривають. Від лінії згину в один із боків викладають нитку в довільній формі. Закривають іншою половиною аркуша. Не зафарбований кінчик нитки виглядає з під аркуша. Щільно тримаючи аркуш однією рукою, іншою витягують нитку. Розкривають аркуш і повертаючи його в різні боки фантазують, кого або що уявили. Потім за допомогою пензлика і фарби або фломастера доопрацьовують зображення. Фон малюнка (сонце, небо, травичка) може бути виконаний в техніці ляпкографія.
Ляпкографія
На поверхню аркуша наносять ляпку за допомогою піпетки. Потім обережно її роздувають у потрібні боки за допомогою трубочки для коктейлю. Отримане зображення домальовують за допомогою фарби та пензлика.
Клейовий малюнок
На аркуші паперу легенько простим олівцем виконують контурний малюнок. Потім за допомогою пензлика наносять клей ПВА так, щоб отримати опуклу лінію. Чекають доки клей повністю висохне і прокривають шаром акварелі за допомогою м’якого широкого пензлика. Лінії, що були нанесені клеєм залишаться світлими.

Малюнок виконаний за допомогою воскових олівців
та акварелі

На аркуші паперу легенько простим олівцем виконують контурний малюнок. Далі за допомогою воскових олівців розмальовують зображене. Потім прокривають аркуш аквареллю. На місця, де був нанесений малюнок, фарба не лягає. 

Немає коментарів:

Дописати коментар